Acciones / Loading interface...
Christmas Campaign Poland 2019 To collect food, donate clothes and the most necessary things for everyday use.
Loading interface... Loading interface...
Líderes Entre en cotacto con los organizadores si tiene alguna pregunta o necesita ayuda.
Loading interface...
Loading interface...
¿Vamos a compartir? La divulgación también es una forma de ayudar.
Loading interface... Loading interface...
Sobre

Moi drodzy!


Zapraszam Was wszystkich serdecznie do uczestnictwa w czwartej już edycji Szlachetnej Paczki! W tym roku pomożemy mieszkańcowi Legionowa – Panu Franciszkowi (58 lat). Poniżej znajdziecie krótki opis jego historii:

Historia Rodziny

Pan Franciszek jest osobą samotną, od urodzenia niepełnosprawną - urodził się bez niektórych kości. Kiedyś mężczyzna pracował jako pracownik gospodarczy i urzędnik. Dziś mieszka w mieszkaniu komunalnym, gdzie zajmuje jeden maleńki pokoik. Większość dnia spędza samotnie w domu. Nie posiada rodziny, która mogłaby mu pomóc. Niedawno zmarła matka mężczyzny, a rodzeństwo to również osoby chore wymagające stałej opieki, więc nie są w stanie pomóc panu Franciszkowi. Mężczyzna nie może podjąć pracy, gdyż lekarz medycyny pracy na to nie zezwala ze względu na zły stan zdrowia. Obecnie pan Franciszek przebywa na świadczeniu z pomocy społecznej (645 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mężczyzna ma na przeżycie miesięcznie 448 zł.

Piękno Rodziny

Pan Franciszek, mimo trudnej sytuacji życiowej jest osobą bardzo pogodną, skromną oraz wrażliwą na potrzeby innych. W ujmujący sposób, z wielkim spokojem, opowiada o swoim życiu. Mężczyzna mógłby opowiadać godzinami. Posiada także umiejętność cieszenia się z małych rzeczy. Jest bardzo lubiany przez swoich sąsiadów.

Oto główne potrzeby Pana Franciszka:

1. żywność

Niska kwota, która pozostaje w budżecie domowym nie pozwala na zdrowe, racjonalne odżywianie. Pan często korzysta z uprzejmości sąsiadów i otrzymuje ciepłe posiłki. Żywność z długim terminem oraz np. pulpety w słoiku, gołąbki pozwoliłyby na samodzielne odgrzewanie żywności. Mężczyzna posiada kuchenkę na innym piętrze (z uwagi na mały pokoik). Nie ma problemów z poruszaniem i mógłby we własnym zakresie przygotowywać chociaż część posiłków żeby, szczególnie zimą, mógł zjeść coś ciepłego.

2. ubrania

Ubrania, w których chodzi Pan Franciszek są darami od innych osób, służą już długo mężczyźnie i często są już zniszczone.

3. ciemne zasłonki na okno do pokoju

Pan nie posiada żadnych zasłonek na oknie. Chciałby mieć ciemne zasłonki do parapetu. Długość ok. 2,5 m. Mogą być używane.

Pozostałe potrzeby:

W załączniku wysyłam listę z podsumowaniem wszystkich produktów. Będzie ona zamieszczona na naszym serwerze w folderze Skanner (@PAULINA SZULIGA-PIETKA, mogłabyś proszę ją tam załadować? Ja będę w biurze dopiero w czwartek, a nie działa mi połączenie przez serwer VPN, więc nie mogę jej tam wrzucić).

Jeżeli nie chcecie zakupywać konkretnych produktów możecie przekazać pieniądze mi lub Paulinie SZ-P lub wykonać przelew na moje konto: 10 1140 2004 0000 3502 4553 5262. Za zgromadzone pieniądze dokonamy zakupów brakujących produktów.

Produkty oraz pieniądze zbieramy do czwartku 5 grudnia do godziny 12:00!

Poszukiwany jest również pilnie wolontariusz do przeprowadzania zakupów spożywczych w czwartek 5 grudnia oraz do zawiezienia wszystkich paczek w dniu 7-8 grudnia do magazynu Szlachetnej Paczki w Legionowie. 6 grudnia będzie miało miejsce tradycyjne wspólne pakowanie wszystkich paczek u nas w biurze.

Pozdrawiam/Un saludo/Best regards

Loading interface...
Loading interface... Loading interface...
Loading interface... Loading interface...
Loading interface... Loading interface... Loading interface... Loading interface...
Loading interface... Loading interface...